Małżeństwa w biznesie to nowa rubryka, która ukazała się w kwietniowym numerze Misji 52. Zapytaliśmy małżonków którzy prowadzą wspólnie firmę, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć w obliczu pandemii.

 

Marta i Stanisław Jędrzejewscy

Full-Serwis Kurier Miejski 

Ludzie Pełni Życia 

 

Prowadzimy dwie firmy – eventową oraz kurierską. Zniesienie składek ZUS i przynajmniej zmniejszenie wysokości podatku pozwoliłby nam na dalsze funkcjonowanie. Mamy stałe koszty, które nie maleją ani o złotówkę jak pensje pracowników, wynajem biura, kredyty samochodowe – nasze narzędzie pracy, rachunki, itd.  Największą trudnością jest niewiadoma, ile potrwa ta sytuacja. Nie wiadomo jak zaplanować ten czas i jak rozłożyć środki, żeby starczyło.

Obecnie  nie można organizować żadnych wydarzeń, więc jedna z naszych działalności przestaje zupełnie funkcjonować. Próbujemy działać wirtualnie – przygotowujemy do sprzedaży nagranie z konferencji dla kobiet, którą organizowaliśmy w zeszłym roku. Temat był o lęku, więc można powiedzieć, że idealnie na dzisiejszy czas. Nie mamy jednak pewności, czy ktoś będzie chciał kupić nagranie.

Full-Serwis Kurier Miejski to firma rodzinna, założona przez nas z chęci dawania wartości i pragnienia o decydowaniu w wolności o swoim czasie. Oferujemy usługi na terenie Trójmiasta – wozimy jednodniowe przesyłki, przyjmujemy zlecenia i w ten sam dzień je realizujemy. Aktualnie pracujemy w maseczkach i rękawiczkach. Kurierzy mają przy siebie także płyny do dezynfekcji. Staramy się też, aby kontakt kurier-klient był maksymalnie ograniczony. Często kurierzy dzwonią do klientów, gdy podjeżdżają pod docelowy adres i odbierają przesyłkę spod drzwi lub pod drzwiami ją zostawiają.  Wozimy dokumenty lub towary między filiami i klientami indywidualnymi. Dużą potrzebą jest tutaj także reklama. Otrzymujemy sygnały, że jesteśmy potrzebni szczególnie w tym czasie, natomiast sporo osób wciąż nie wie o naszej usłudze kurierskiej.

Dodatek 'Małżeństwa w biznesie’ dostępny jest w kwietniowym numerze Misji 52

Tak, przeczytam teraz Nie, ale wyślijcie mi na email

 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52