Zespół New Life M przyleciał do Anglii na trzy koncerty w 2014 roku. Było to pierwsze, tak duże przedsięwzięcie, w które byłem zaangażowany.  Musieliśmy zorganizować transport, nagłośnienie, promocję wydarzenia i oczywiście finanse. Popełniłem przy tym sporo błędów, na które zespół odpowiedział, co tu dużo mówić, wielką klasą!

Błędy

Zespół, nie dość, że zgodził się zagrać za możliwie minimalną stawkę,  to jeszcze dostosował się do naszych warunków sprzętowych, aby tylko nie powiększać kosztów.  Na początku pękły dwa klawisze w Rolandzie. Joachim Mencel nie miał wyboru, wszystkie koncerty zagrał na nie do końca sprawnym sprzęcie. Podobnie było z piecem basowym Marcina Pospieszalskiego, czasem przerywał, czasem nie. Niektóre kable również zaczęły trzeszczeć, choć nasz akustyk Trocyk robił co mógł, aby wszystko działało jak najlepiej. Po takich numerach każdy zespół miałby pełne prawo powiedzieć – sorry, ale w takich warunkach nie zagramy.  Zespół New Life M zareagował inaczej.

Zasada

Nie wiem czy muzycy znali jedną z zasad elitarnej jednostki Navy Seals, aby czuć się komfortowo w niekomfortowej sytuacji, ale w tamtym momencie zastosowali ją ze stu procentową skutecznością.  Podczas ostatniego koncertu w Laxton Hall, na świeżym powietrzu, gdy jeden odsłuch na scenie w pewnym momencie przestał działać i piec basowy również „strzelał fochy”, w pewnym momencie Marcin Pospieszalski i Robert Cudzich odpięli kable, wzięli gitarę, skrzypce i zeszli na dół do ludzi. To już nie był tylko koncert, a prawdziwe ŚWIĘTO! Atmosfery, jaka zapanowała nie da się opisać.

Jedno zdjęcie… 

 

Czytaj dalej w e-magazynie Misja 52

Klikając na zdjęcie przejdziesz do bezpłatnego wydania

Bezpłatny miesięcznik Misja 52 – inspiracje dla małżonków i rodziców.

 

Czy ten artykuł jest dla Ciebie przydatny? Możesz wesprzeć rozwój miesięcznika Misja 52 kupując jeden z dostępnych produktów. Przejdź do SKLEPU MISJA 52 >>>

 

Małżeńska Gra Planszowa

Małżeńska Gra Planszowa Misja 52

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52