To była wyjątkowa randka! I to całkiem niedawno. Mariusz chyba zapamiętał moje rzucone mimochodem: “poczytałabym poezję”. Pewnego wieczoru, gdy o dość wczesnej porze dzieci zasnęły, przygotował herbatę i zaproponował: poczytajmy wiersze. Opierałam się tylko chwilę (my? poezja? teraz?) i pobiegłam do domowej biblioteczki po zakurzone nieco tomiki. Chwyciłam Brandstaettera. Czytaliśmy przy cichej muzyce, kończąc na wierszu, który poruszył nas najbardziej. Słowa poety do jego zmarłej żony, za którą tęskni. A jej kwiaty na balkonie wciąż kwitną… To nie są nasze codzienne małżeńskie spotkania, ale ten wieczór pokazał nam, jak ważne jest korzystanie z okazji, słuchanie siebie i odwaga, by czasem zrobić coś nowego.

Niewątpliwie podstawą małżeńskich randek są rozmowy, które pomagają poznawać się lepiej i zbliżać się do siebie. Wystarczy kubek kawy/herbaty, przygotowanie stołu (tak jak lubimy –  bukietem polnych kwiatów, karteczką z dobrą myślą, odświętnym obrusem) i mamy wyjątkową przestrzeń na dialog. Dużą pomocą jest konkretny temat do omówienia, wspomnienia, plany, marzenia. Możemy stworzyć listę pytań i tematów  lub włączyć w to spotkanie lekturę. Szczególnie cenne jest rozważanie Biblii, które staje się modlitwą.  Kiedy braknie słów lub szukamy nowej formy, możemy napisać do siebie listy lub stworzyć rysunki. A może jedną wspólną pracę, np. małżeńską kronikę czy obraz-plakat na ścianę? Randki to przecież nie tylko rozmowy. To także wspólny czas i aktywności, które tworzą wspomnienia. Spacer po okolicy, wyjście do lasu, jazda na rowerze, wyprawa nad jezioro, oglądanie gwiazd czy taniec w domu. A może tak zwyczajnie – praca w ogródku z Pieśnią nad Pieśniami w tle? Te chwile przez poruszenie wielu zmysłów i możliwe niespodziewane przygody, zostają na długo w pamięci. I w sercach!

Katarzyna i Mariusz Marcinkowscy | Serce KobietyUbogaconaDroga Odważnych

 

Chcesz poznać więcej pomysłów na randkę bez wydawania pieniędzy?

Otwórz bezpłatny magazyn dla małżonków Misja 52

Czytaj on-line >> Pobierz wersję mobilną >>

 

 

 

 

Czy ten artykuł jest dla Ciebie przydatny? Możesz wesprzeć rozwój miesięcznika Misja 52 kupując jeden z dostępnych produktów. 

Przedsiebiorczy mąż zaradny tata - Ludzie cytaty - Plakat

 

 

Sklep MISJA 52 >>
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52