Na wstępnie chcemy gorąco podziękować. W ankiecie wzięło udział ponad 100 osób. Wielokrotnie podkreślaliście zalety pisma i przesłaliście mnóstwo ciepłych słów. Dla nas – twórców, jest to bardzo cenna informacja zwrotna, że to, co robimy, ma sens. 

 

Niektóre z odpowiedzi przesyłanych w ankiecie

 

W poprzednim wpisie podsumowaliśmy ankietę w liczbach. W ostatnim pytaniu podzieliliście się swoimi spostrzeżeniami.  Utwierdziliście  nas w przekonaniu, że magazyn powinniśmy dalej utrzymywać w  formie krótkich artykułów, które szybko się czyta. Bardzo ciepło przyjęliście m.in dodatek 'Czas z Dzieckiem’. Podoba się Wam także forma artykułów, w których proponujemy konkretne rozwiązania. Zaproponowaliście także wiele tematów do przyszłych numerów. Wszystkie propozycje są bardzo interesujące i z pewnością podejmiemy zaproponowane tematy –  po prostu zaglądajcie do każdego nowego numeru co miesiąc.

Niektóre pytania wymagają dłużej odpowiedzi. Czas na drugą część, czyli Q&A:

 

Czy będzie więcej artykułów w stylu 'Propozycje Randek’, jak ostatnio?

 

Tak. Planujemy rozszerzać ten cykl o nowe propozycje. Pytać będziemy nie tylko znane małżeństwa ale także Was – naszych czytelników. Chcemy robić tzw. 'burze mózgów’ na facebooku z różnymi tematami (ostatnio fajnie aktywnie wzięliście udział) i najciekawsze propozycje będziemy prezentować w miesięczniku.

 

Dlaczego magazyn jest rozdrobniony tematycznie? Może lepiej zawęzić tematykę?

 

Otóż… nie. Chcieliśmy uniknąć monotematyczności. Ankieta potwierdziła, że to jest słuszna droga. Ktoś może nie przepadać za tematami finansów w małżeństwie, ale przewróci kartkę dalej i znajdzie np. konkretne wskazówki jak budować autorytet wśród dzieci. Tego chcemy się trzymać w kolejnych numerach ale też będziemy otwarci na sugestie w przyszłości.

 

Może publikacja listów wojennych?

 

Daliście nam do myślenia! Nie planowaliśmy tego wcześniej, ale brzmi ciekawie. W listach wojennych jest bardzo dużo wskazówek i przykładów aktualnych także dziś. Spróbujemy 'ruszyć temat’. Stay tuned.

 

Czy będzie wersja papierowa i możliwość prenumeraty?

 

W tym roku na pewno nie. W przyszłym… zobaczymy. Wiele zależy od finansów. Aktualny budżet pozwala na utrzymanie pisma w obecnej formie, z inwestycją w druk musimy jednak poczekać.

 

Może więcej przestrzeni dla samotnych, nie będących w małżeństwie?

 

Otóż… również nie. Tematy skierowane są celowo do małżonków i rodziców. Z doświadczenia wiemy, że samotnym osobom nie pomagają piękne teksty i poświęcanie w nich szczególnej uwagi, ale drugi człowiek. Nie chcemy pisać artykułów o 'zrozumieniu samotności’, ale takie, w których pokazane są dobre przykłady małżeństw.   Artykuły z magazynu mogą być inspiracją do zrobienia pierwszego kroku, że warto kochać, ale nie zastąpią konkretnego działania, o czym świetnie opowiadał w drugim numerze ks. Malina.

 

Przydałyby się recenzje filmów i książek z dobrym przesłaniem

 

Dodatek 'Polecane Książki’ już był i będzie kontynuowany. Co do filmów… jeśli tylko znajdzie się osoba, która będzie chciała prowadzić taką rubrykę, czemu nie?

 

Czekam na teksty uniwersalne, motywujące do współdziałania z osobami o innym światopoglądzie

 

Dyskusyjne. Jesteśmy katolikami, tworzymy pismo z jasnym, chrześcijańskim przesłaniem. Jest pewne pole do dyskusji i można pomyśleć raz na jakiś czas np. o debacie z osobami o innym światopoglądzie. Wszystko jednak musi mieć swój powód i cel. Poprzez pismo dzielimy się swoimi spojrzeniem na małżeństwo, pokazujemy konkretne propozycje i przykłady, które warto naśladować. Udzielenie komuś głosu tylko dlatego aby zachować pewną równowagę, byłoby błędem.

 

Czy macie w swoim asortymencie coś interesującego dla chorych,  czy cierpiących?

 

Tu musielibyśmy poprosić o doprecyzowanie, co taka osoba potrzebuje? Być może byłaby możliwość podjęcia niektórych tematów, dlatego jeśli tylko pojawią się konkretne propozycje, przyjrzymy się bliżej.

 

Z pytań wynika, że chcecie zarabiać… to dobrze, ale to jest Państwa problem…

 

Chcemy przede wszystkim stale rozwijać ten projekt. Pismo nie jest naszym głównym źródłem utrzymania, każdy z nas prowadzi swoją działalność. Dumni jesteśmy z tego, że nasz sklep stworzony 'po godzinach’ oraz wydarzenia, które dotąd organizowaliśmy w Londynie zawsze generowały dochód i zysk. Dzięki temu mieliśmy fundusze na rozpoczęcie działalności wydawniczej. Każdy, kto zakupił nasz produkt bądź bilet na wydarzenie przyczynił się do tego, że powstał ten miesięcznik. Aby się rozwijać szukamy dalszych źródeł finansowania i rzeczywiście, jest to nasze zadanie jako wydawców. Stąd decyzja, aby na okres wakacyjny wstrzymać publikację nowych numerów i dopracować projekty, które mogą zapewnić dalsze utrzymanie oraz rozwój. Dziękujemy za tą opinię, zrozumienie i prosimy o dalsze wsparcie.

 

Czy będzie kontynuacja Małżeńskiego Kalendarza na przyszły rok?

 

Być może tak. Otrzymaliśmy od Was sporo zapewnień, że nasz kalendarz bardzo się spodobał i bardzo przyjemnie czytało się wszystkie opinie. Decyzji jeszcze nie podjęliśmy, np. są projekty, które ze względu na brak czasu musieliśmy przerzucić na kolejny rok. Jak będzie z kalendarzem? Zobaczymy we wrześniu. Ale miło, że pytacie.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie. Następny numer miesięcznika dopiero we wrześniu, natomiast przez wakacje na naszym profilu FB i na tej stronie, wciąż 'będzie się działo’. Zapraszamy!

 

Wydawcy magazynu Misja 52 

 

Paweł Konopski

Odpowiedzialny za koordynowanie prac zespołu grafików. Jest współautorem Market People Magazine dla osób i firm pracujących w londyńskim City. Mąż Mirosławy, tata Alberta i Bernarda.

 

Tomasz Kania

Odpowiedzialny za działania całego zespołu. Dba o jakość wydawanego tytułu. Organizator wielu wydarzeń, koncertów i warsztatów dla Polonii w UK. Mąż Iwony, tata Dominika i Hani.

 

 

Przejdź do SKLEPU

 

 

Małżeńska Gra Planszowa

Małżeńska Gra Planszowa Misja 52

 

 

Aniele boży stróżu mój - Plakat dla chłopca

Plakat Aniele Boży – wersja dla chłopców

 

Niech nad Waszym gniewem nie zachodzi słońce - plakat

Plakat z cytatem

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52