Pewna rodzina miała długi. Oboje pracowali, ale w pewnym momencie nałożyły się na nich nowe wydatki, na które musieli znaleźć dodatkowe pieniądze. W między czasie pojawiły się problemy z pracą i to był początek gdy sięgnęli po karty kredytowe.

Dług stopniowo narastał. Gdy przekroczył 20 000zł, stał się na tyle uciążliwy, że wpływał na relację małżonków. Żona nie czuła się bezpieczna przy mężu, mąż próbował różnych sposobów rozwiązania sytuacji szukając oszczędności i form dodatkowego zarobku. Małymi krokami zaczęli spłacać zadłużenie. W tej trudnej sytuacji, mężowi przyszedł do głowy pewien pomysł.

 

Pieniądze, niespodzianka

 

Przygotowując budżet domowy postanowił, że szukanie oszczędności nie będzie odbywać się kosztem żony i jej wydatków na codzienne, i tak skromne, potrzeby np. kosmetyczne. Sam przy tym zrezygnował całkowicie ze swoich zachcianek i ograniczył do wystarczającego minimum swoje wydatki. Okazało się, że rezygnując m.in ze słodyczy, fast foodów i kawy na mieście, w domu zostaje co raz więcej pieniędzy na koniec miesiąca. O zaoszczędzonej sumie nie mówił żonie, ale gdy uzbierała się odpowiednio imponująca kwota, pewnego poranka, podczas śniadania, pokazał jej to, co zaoszczędził. Do koperty dołączył liścik, w którym opisał jak do tego doszło i że te pieniądze przeznaczone są tylko dla niej, na własne pragnienia. Efekt?

Małżeństwo nabrało przysłowiowego wiatru w żagle! Żona spojrzała na męża, jak na zaradnego człowieka, który jednak potrafi sobie radzić z trudnościami. Zadecydowała też, że nie chce tej sumy przeznaczać na swoje sprawy, ale wspólnie na spłatę długu. Wyznaczyli też datę, do której chcą ostatecznie spłacić karty kredytowe. Dzisiaj, po zadłużeniu, które wyniszczało ich psychicznie, nie ma już śladu.

Fragment książeczki 'Misja 52′ z zadaniami dla małżonków.

 

Inspiracje i zadanie

 

Powyższa historia była inspiracją, na podstawie której przygotowaliśmy jedno z zadań w naszych książeczkach Misja 52 – inspirujące zadania dla małżonków na każdy tydzień.  Mimo, że swoje źródło miała w trudnej, finansowej sytuacji, z radością patrzyliśmy jak takie podejście ma swoje przełożenie także na inne sytuacje.

 

Rzuciłem palenie i lecimy do Rzymu

 

W zeszłym roku, żona mangera Maleo Reggae Rockers, pochwaliła się na facebooku sms-em od męża:

– Kochanie, po za prezentem urodzinowym mam jeszcze jedną niespodziankę. Wiesz, że rzucam palenie, ale nie wiesz, że to już 164 dni i cały czas odkładałem kasę na drugie konto co tydzień, wg wyliczeń ile paliłem. Zebrało się 948zł. Dziś okazało się, że jest promocja i w tej cenie kupiłem nam bilety do Rzymu w tym terminie co chciałaś, tak więc LECIMY 🙂

 

A może na studia dla żony?

 

Zadania dla małżonków publikowaliśmy wielokrotnie na naszym facebooku, następnie zostały wydane w formie książeczek. Nakład został wyczerpany, ale na zaprzyjaźnionej stronie ’Weekend Małżeński’,  można co tydzień zapoznać się z nową misją. W minioną niedzielę opublikowane zostały tam pierwsze zadania z książeczek i wzbudziły ciekawą dyskusję. Łukasz, w jednym z komentarzy napisał tak:

 

– Świetny pomysł na okazanie Żonie miłości. Ja już go znam od jakiegoś czasu i realizuję 😎 Polecam i już we wrześniu nie mogę się doczekać reakcji żony. Mam drugą pracę z której cała wypłata jest odkładana na wymarzone studia dla Niej.

 

Reaktywacja?

 

Mimo, że nakład ponad 900 książeczek już dawno na wyczerpaniu, a zadania żyją swoim życiem w sieci na różnych grafikach, otrzymujemy co pewien czas sygnały od Was, że chcielibyście zakupić książeczki m. in na prezenty dla innych. Mimo, że planowaliśmy wydanie wersji tylko online, poważnie myślimy nad trzecim dodrukiem.

Na chwilę obecną zbieramy informacje, ile osób byłoby zainteresowanych wersją papierową, rozmawiamy z drukarniami i… zobaczymy. Może się uda ♥

 

Tomasz Kania / Misja 52 

 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52