Pomysł na randkę bez wydawania pieniędzy? Ania i Rafał Marszałkowie, autorzy Więcej Niż Edukacja, podzielili się swoimi propozycjami w ostatnim numerze Misji 52. 

 

Oto, co proponują:

 

Nasze pomysły na małżeńskie randki zmieniają się wraz z sytuacją rodzinną. Aktualnie (oprócz starszej trójki) mamy w domu niemowlaka, a więc długie małżeńskie wieczory poza domem, bez dzieci nie wchodzą w grę. Wykorzystujemy więc to, co możemy. Postanowiliśmy zarezerwować dla siebie na stałe jeden z wieczorów w tygodniu i umówiliśmy się, że na zmianę przygotowujemy dla siebie randkę.

Była więc już pyszna kolacja przy świecach, oglądanie filmu, czy po prostu “posiedzenie” razem. Było też wspólne czytanie książki “Pięć języków miłości” wraz z wykonywaniem testu i odkrywaniem swojego “języka”. Któregoś wieczoru tworzyliśmy mapy marzeń i rozmawialiśmy o naszych planach i marzeniach podróżniczych. Najfajniejsze w tym pomyśle jest to, że wyznaczyliśmy stały dzień i to jest dla nas priorytetem, i że kiedy jedno z nas coś przygotowuje, drugie ma niespodziankę.

Zawsze staramy się zadbać o miły klimat – świece, muzykę, dobrą herbatę. Mamy też swój pomysł na specjalną małżeńską randkę podczas wakacyjnego wyjazdu – gdy wyjeżdżamy w dwie rodziny. Zostajemy sobie nawzajem z dziećmi, aby druga para mogła spędzić czas tylko we dwoje. Ponieważ zazwyczaj wieczorami po intensywnym dniu z dziećmi jesteśmy zmęczeni, postanowiliśmy na randkę pójść rano, i to był strzał w dziesiątkę! Szósta rano, długi spacer brzegiem morza bałtyckiego, cichy las o poranku – najlepsza randka!

Anna i Rafał Marszałkowie – Autorzy Więcej Niż Edukacja.

 

Więcej inspiracji dla małżonków w bezpłatnym e-wydaniu Misji 52

 

Czytaj e-wydanie >> Pobierz wersję mobilną >> Odwiedź nasz SKLEP >>
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52