Ksiądz Mirosław „Malina” Maliński przygotował swego czasu ciekawą serię pt. Kazania Ponadczasowe. Seria dostępna jest także w miesięczniku dla małżonków, Misja 52

Kliknij na okładkę aby otworzyć e-wydanie.

 ,,Boże, co ja bym bez ciebie zrobiła” 

Każdy mężczyzna pragnie tego, aby być podziwianym. Także w  małżeństwie, oczekuje tego, że żona będzie patrzeć na niego z uznaniem. Warto wykorzystywać każdą okazję do pochwały, a jeśli takowej brakuje, można sprowokować sytuację, w której mężczyzna mógłby zaistnieć i przy okazji zasłużyć na autentyczny podziw.

Sytuacja 1

Załóżmy, że zepsuje się spłuczka. Co robi kobieta? Czy ona udaje się do toalety i swoimi alabastrowymi rękoma, próbuje grzebać w tej spłuczce i coś naprawiać? No nie… Kobieta jest damą i w takiej sytuacji znajduje inne rozwiązanie. Szuka w domu dużej białej kartki i mazakiem pisze wielkimi literami AWARIA. Woła swoje dzieci i razem przyklejają kartkę na drzwiach. W między czasie stosuje jakieś prowizoryczne rozwiązanie w postaci dzbanuszka lub wiaderka z wodą.  Generalnie panuje atmosfera pewnego napięcia. Wszyscy oczekują  na powrót taty. W końcu przyjeżdża, spokojnie zjada obiad, a potem zamyka się w łazience. Coś tam rozkręca, grzebie, przepłukuje i ponownie składa. Po pół godzinie wszystko już sprawnie działa!  Nawet jeśli naprawienie spłuczki,  nie było dla niego niczym trudnym, to przez prosty gest docenienia i zwrócenia uwagi mówiąc ,,co byśmy bez ciebie zrobili”,  mężczyzna, czuje się ważny, potrzebny i kochany przez swoją żonę oraz dzieci.

Sytuacja 2

Co zrobić jeśli mężczyzna nie potrafi naprawić tej spłuczki? Schemat sytuacji się powtarza, toaleta nie działa, taty nie ma w domu, wszyscy oczekują na jego powrót. Nawet jeśli sam nie potrafi jej naprawić to wie co zrobić, by temu zaradzić. Po skończonym obiedzie, bierze telefon i dzwoni do pana Franka, informując o problemie. Sugeruje przy tym, że sprawa jest na tyle pilna, że musi jak najszybciej przyjechać. Po chwili pojawia się pan Franek, chwilę rozmawia z tatą i zamyka się z narzędziami w łazience. Po  skończonej pracy tata się z nim rozlicza i zwraca się do żony, „Kochanie gotowe”. Nawet taka sytuacja to bardzo dobra okazja do tego by pochwalić zaradność męża i ponownie powiedzieć „co  byśmy bez ciebie zrobili”.

Sytuacja 3

Jest jeszcze jedna sytuacja, w której może się zdarzyć, że mężczyzna nie będzie potrafił naprawić spłuczki, a nawet załatwić wizyty pana Franka… co wtedy?

Wtedy taki mężczyzna…absolutnie nie powinien się żenić.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52