Jaką decyzję podjąć – pewnie nie raz się nad tym zastanawiasz. Najzabawniejsze, że jednak znasz odpowiedź na to pytanie.

Jeżeli brakuje ci czasu, to wcale nie znaczy, że masz problem z czasem – masz problem z oddzielaniem spraw ważnych od mniej ważnych. Znając swoją przeszłość, będąc pogodzony ze swoimi błędami, zaniedbaniami i zdając sobie sprawę z (paradoksalnych) korzyści jakie z tego popłynęły odkrywasz serię interesujących pytań:

Jakim sposobem zawrócić swoje życie, jak je zwolnić, albo przyśpieszyć. Jak naprawić błędy. Jak i czym zastąpić utracone szanse. Jak załagodzić skutki tego co zepsułeś. Jak przestać robić pewne rzeczy, a inne zacząć. Jak zdobyć na to wszystko energię. Jakie znajomości ograniczyć, jakie nawiązać i jak to zrobić. Jak wykorzystać to co masz i jak to wycenić. Czy, kiedy i jakie książki przeczytać. Jak przygotować się na porażkę. Czy unikać krytyki, jeżeli tak, to jak, jeżeli nie to co z nią robić. Jak często, jak mocno, i jak długo się denerwować, bać, wątpić, zmieniać. Kiedy zacząć. Na jakiego rodzaju opór się przygotować.

Najzabawniejsze jest to, że znasz wszystkie odpowiedzi. Gdyby to twój syn, córka, albo młodszy brat przyszedł do ciebie z desperacją rzucając te pytania, to wiedziałbyś co odpowiedzieć i wiedziałbyś gdzie go wysłać w celu weryfikacji, albo w razie pytań szczegółowych! Zapisz to wszystko. Dowiedz się jaka jest różnica miedzy celem, strategią i planem i jaka powinna być kolejność.

Leszek Kulaszewicz

Pedagog, muzyk jazzowy, autor Londyńskich Zaduszek Jazzowych

Artykuł pt. Metoda Trzech Kopniaków ukazał się w najnowszym, bezpłatnym magazynie dla małżonków Misja 52.

Zobacz całość >>>

Zamawiam książeczki >>>

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52