Inteligencja finansowa dzieci – czy można ją wypracować? Przekonuje o tym w kwietniowym numerze Misji 52 Leszek Kulaszewicz, pedagog, muzyk jazzowy i pracownik naukowy PUNO. 

Człowiek bez pieniędzy wydaje się zawsze być czyimś niewolnikiem. Ten rodzaj niewolnictwa nigdy nie zostanie zniesiony, więc próbujemy wypracować u naszych dzieci potrzebę oszczędzania. I słusznie. Badania pokazują, że dzieci bardzo wcześnie (przed dziesiątym rokiem życia) wyrabiają sobie poglądy na temat pieniędzy i to niezależnie od tego czy rodzice poruszają te tematy, czy też nie (Romo, Vangelisti 2014).

To rodzice muszą pokazać dzieciom o co chodzi z pieniędzmi, do czego służą, jak je zdobywać i co jest od nich ważniejsze, a co mniej ważne. Trzeba więc z dziećmi rozmawiać o pieniądzach i potwierdzić to co mówimy demonstracją własnego przykładu.

 

Zastanów się: co chciałbyś aby Twoje dzieci myślały o pieniądzach, a potem je tego naucz, nie zapominając choć częściowo potwierdzić to swoim życiem.

 

Dużo się mówi o ludziach, których bogactwo zepsuło moralnie, a prawie w ogóle nie zwraca uwagi na to do czego ludzie stają się zdolni pod wpływem biedy. Co zatem robić? W poprzednim numerze ukazał się artykuł pt. Pieniądze i dzieci. Zamiast indoktrynować, edukuj. Zapraszam na drugą część: Poznaj 5 kroków, dzięki którym możesz poprawić inteligencję finansową u swoich dzieci: 

 

Czytaj dalej w bezpłatnym e-wydaniu Misji 52

 

5 kroków – Leszek Kulaszewicz, Misja 52

Czytaj on-line >> Pobierz wersję mobilną >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ten artykuł jest dla Ciebie przydatny? Możesz wesprzeć rozwój miesięcznika Misja 52 kupując jeden z dostępnych produktów. 

Przedsiebiorczy mąż zaradny tata - Ludzie cytaty - Plakat

 

Sklep MISJA 52 >>
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52