Generał „Bór” – Historia wielkiej miłości to opowieść pana Adama Komorowskiego o tym jaki był jego ojciec, generał Tadeusz Komorowski. Artykuł przygotował Michał Kania  (Z drugiej strony kamery.)

– Po wojnie Jan Nowak Jeziorański zapytał ojca dlaczego nie uprzedził żony będącej w ósmym miesiącu ciąży o wybuchu Powstania? Na co tata odpowiedział: ile było wówczas kobiet w ciąży w tym czasie? Nie mogłem powiedzieć tylko żonie, ponieważ byłoby to nieuczciwe wobec tych pozostałych kobiet – wspomina pan Adam Komorowski, syn generała Tadeusza ‚Bora’ Komorowskiego.

 

– Rodzice na emigracji w Anglii aby zapewnić nam utrzymanie musieli wykonywać różne zawody. Mama szyła firanki, a Tata po godzinach urzędowania (był wodzem naczelnym i Premierem RP na uchodźstwie) pomagał mamie zawieszać te firanki u klientów. Pewnego razu wieszał firanki u jakiejś księżnej, do której kilka dni później był zaproszony na uroczyste przyjęcie. Gdy spytali Ojca czy nie był zażenowany taką sytuacją, odpowiedział – ja nie, może ona była?

Czytaj dalej w magazynie Misja 52

Kliknij na okładkę aby otworzyć e-wydanie.

/ wersja on-line bezpłatna /

 

Warto zobaczyć:

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52