Czy Self-Publishing się opłaca? Minął rok od wydania książeczek Misja52  z inspirującymi zadaniami dla małżonków na każdy tydzień. Zanim zdecydowaliśmy się na samodzielne wydanie książeczek, mieliśmy wiele wątpliwości i pytań bez odpowiedzi:

  • Czy projekt opłaci się finansowo?
  • Pukać do wydawców czy zdecydować się na Self-Publishing?
  • Ile zainwestować w pierwszy druk?

Dziś znamy odpowiedź na te pytania. Przemyśleniami podzieliliśmy się w najnowszym numerze miesięcznika ‚Misja52’. Z artykułu dowiesz się:

  • Czy projekt opłacił się finansowo?
  • Dlaczego jednak Self-Publishing?
  • Ile pieniędzy mogliśmy zainwestować?
  • O trzech zasadach, którymi kierujemy się tworząc ‚Misję 52’.
  • Jaki błąd popełniliśmy na samym początku.
  • Jakie ciekawe sytuacje zdarzyły się podczas sprzedaży.

EDIT: Dlaczego w Anglii?

Pisząc artykuł przeoczyliśmy to pytanie, a jest ono ważne z punktu widzenia wydawcy. Otóż… było to prawie o połowę tańsze niż w Polsce. Okazało się też, że w polskiej drukarni musielibyśmy dodatkowo płacić więcej za kolorowe strony i śliski papier w środku oraz twardszą okładkę – coś, co mieliśmy w standardowym pakiecie drukarni w Anglii. Czas realizacji również był zachęcający – do 8 dni. I jeszcze jedna, przykra kwestia. Na wiele zapytań, które przesyłaliśmy do drukarń w Polsce, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Widać, ktoś uznał, że nie planujemy poważnego wydania bądź stwierdził, że to się nie opłaca. Przykre. Drukarnie brytyjskie nie miały z tym problemu.

Daleko nam do szczegółowych podsumowań opisywanych przez Michała Szafrańskiego i sukcesu #FinNinja. Nie ukrywamy, że jego historia była dla nas inspiracją aby zdecydować się jednak na Self-Publishing.  W naszym podsumowaniu chcieliśmy pokazać, że możliwe jest wydanie samodzielnie książek na mniejszą skalę, z treścią przeznaczoną dla małżonków, promującą wartości chrześcijańskie i zyskać. Magazyn można czytać on-line lub bezpłatnie pobrać wersję mobilną. Artykuł jest na stronie 25-27. Zapraszamy do lektury.

Czytaj online >> Pobierz wersję mobilną >> Sklep Misja 52 >>
Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52