W dniach od 1 – 3 lipca br., w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, odbędzie się kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów. 

 

Bp Wisław Lechowicz: Przez te trzy dni będziemy mieć różnego rodzaju konferencje, które dotykają różnych problemów dotyczących życia polskich emigrantów i z różnymi wymiarami posługi duszpasterskiej wśród Polonii. Wśród zaproszonych na spotkanie gości będzie przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który będzie mówił o relacjach miedzy ośrodkami duszpasterskimi a ośrodkami konsularnymi i ambasadami RP za granicą. Będą także rektorzy Polskich Misji Katolickich z Anglii, Francji i Niemiec.

 

Będziemy gościć także jednego świeckiego człowieka, który wiele lat mieszkał w Anglii a obecnie mieszka w Polsce i będzie mówił o oczekiwaniach świeckich wobec księży. To jest zawsze dynamiczny, żywy wykład. Choć trudno mówić tu o wykładzie, to bardziej świadectwo.

 

 

W tym roku zgłosiło się dziesięciu księży, w tym dwóch księży zakonnych, ze Zgromadzenia Księży Marianów i ze Zgromadzenia Krwi Chrystusa. Pozostali księża pochodzą z diecezji tarnowskiej, katowickiej, toruńskiej i kieleckiej. W tym roku najwięcej – bo aż czterech – księży wyjedzie do pracy do Niemiec.

 

Tomasz Kania: Nie ukrywam, z wielką przyjemnością każdego roku przyjmuję zaproszenie do poprowadzenia w czasie kursu części, związanej z oczekiwaniami świeckich wobec księży.  Od początku staram się aby było to bardziej świadectwo niż konferencja. Tym bardziej cieszę się, że organizator  kursu, ks. Bp Wiesław Lechowicz podobnie zapatruje się na moją posługę. Każdego roku mogę także liczyć na wsparcie Polaków mieszkających za granicą, którzy przesyłają mi drogą mailową swoje porady, sugestie i spostrzeżenia. Każdy, kto chciałby podzielić się swoim doświadczeniem, może skontaktować się ze mną, pisząc na: tomasz.kania@misja52.com 

 

Spotkaniu przewodniczył będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Kurs organizowany jest dla księży zarówno diecezjalnych jak i zakonnych.

 

Małżeńska Gra Planszowa

Małżeńska Gra Planszowa z ciekawymi pytaniami i wyzwaniami kosztuje 25 zł w sklepie Misji 52

Przejdź do sklepu >>>

 

 

 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz za darmo "Kalendarz Małżeński" oraz prenumeratę magazynu Misja52 co miesiąc na maila.

Dziękujemy za zapisanie się do Newsletter Misja52